Nowoczesne zabiegi, które wykonasz w klinice medycyny estetycznej niosą za sobą wiele korzyści. Będziesz mieć skórę wygładzoną, miękką, bardzo przyjemną w dotyku i o równym kolorycie. Dodatkowo cera stanie się napięta, głęboko przebudowana i jędrna. Holistic Clinic proponuje trzy ultranowoczesne i wyjątkowo mało inwazyjne terapie – BBL™, AQUAGOLD® fine touch ™ oraz HALO™. Wszystkie potrafią przywracać młodość i blask nie tylko skórze twarzy, ale też szyi, kolan, brzucha i dłoni. W dodatku są tak mało inwazyjne, że po godzinie możesz wrócić do pracy. Wyjątkiem jest HALO™, który głęboko przebudowuje skórę i wtedy potrzebujemy czterech dni na powrót do formy, co stanowi bardzo krótki czas w porównaniu do laserów starszej generacji. A więc? Może warto skorzystać z ultranowoczesnych technologii, które pokochały już nie tylko gwiazdy?

Forever Young BBL™, czyli nowoczesna fototerapia

BBL™ to fototerapia z wykorzystaniem różnych długości fal lasera, odpowiednio dobranych przez lekarza, dzięki czemu docierają one do skóry na kilku głębokościach. Fala może być wychwytywana przez różne rodzaje substancji w skórze. 

„Kiedy jest nią melanina, to możemy walczyć z przebarwieniami i nierównym kolorytem, a gdy hemoglobina, to walczymy z poszerzonymi naczynkami”, tłumaczy doktor nauk medycznych Agnieszka Bańka-Wrona, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. 

Ponadto prowadzenie terapii BBL™ odmładza DNA naszych komórek, co wykazały już badania na Uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych w Stanford. BBL™ jest więc zabiegiem niesłychanie wszechstronnym, o udowodnionym fotoodmładzaniu biologicznym. Dodatkowo doskonale redukuje rumień, zamyka drobne naczynka oraz wyrównuje koloryt skóry. U osób, które chcą zlikwidować powstałe już niedoskonałości, zaleca się 1-3 zabiegi w serii. Osoby, które planują mądrze o siebie dbać stosując prewencję – jedną do dwóch wizyt w roku. 

„Warto wiedzieć, że BBL™ jest całkowicie bezinwazyjny. Pacjent może mieć zaczerwienienia maksymalnie przez kilka godzin. Następnego dnia skóra jest już w swoim normalnym kolorze, jedynie przebarwienia są nieznacznie ciemniejsze i złuszczają się w kolejnych dniach”, mówi Agnieszka Bańka-Wrona. O czym trzeba pamiętać po wyjściu z gabinetu? Jedyny wymóg to stosowanie fotoprotekcji, pielęgnacja domowa pozostaje bez zmian. Warto pamiętać, że 2 tygodnie przed wyznaczonym zabiegiem nie złuszczamy skóry peelingami, odstawiamy tez kremy z kwasami AHA, BHA oraz retinol.

Jedyny w Polsce zabieg AQUAGOLD® fine touch™, który pokochały gwiazdy Hollywood

AQUAGOLD® fine touch™ to nowoczesna mezoterapia, która pozwala na idealne dopasowanie koktajlu do potrzeb skóry pacjenta. Wyjątkowość tej metody polega także na niepozostawianiu na skórze siniaków i krwiaków, tak jak zdarza się to w przypadku klasycznej mezoterapii. Jak przebiega zabieg AQUAGOLD® fine touch™? 

„Na końcu specjalnie zaprojektowanego kartridża znajduje się zestaw bardzo cienkich i ostrych igiełek z 24-karatowego złota. Za ich pomocą lekarz podaje w głąb skóry specjalny koktajl, dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mogą się w nim znaleźć np. aminokwasy, peptydy, mikro i makro elementy, kwas hialuronowy, ale również toksyna botulinowa. Za pomocą cieniutkich igieł substancje te docierają do skóry właściwej, a konkretnie do jej górnych warstw. Dzięki rewolucyjnej metodzie podania koktajlu nie występuje u pacjenta krwawienie, a potem sinianki”, mówi Dr n. med. Agnieszka Bańska-Wrona. 

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona tylko kilka godzin po wizycie w gabinecie. Warto też wiedzieć, że złoto przyspiesza procesy gojenia, dlatego rumień utrzymuje się krócej, a skóra szybciej się regeneruje. Lekarz tworząc koktajl może dodać do niego niewielką ilość toksyny botulinowej, która ma za zadanie rozluźnić skórę i zmniejszyć widoczność porów, a jednocześnie nie ma ona wpływu na mimikę. Gładka skóra poszerzonych porów daje efekt „baby face”- odzyskania gładkości i blasku. Zabieg można wykonać jako bankietowy. Należy umówić się na niego trzy do czterech dni wcześniej. Zaleca się wykonanie AQUAGOLD® fine touch w cyklu, a efekt wypoczętej, zrelaksowanej i rozświetlonej twarzy będzie widoczny na dłużej. 

Halo™ – jak działa hybrydowy laser frakcyjny?

HALO™ proponujemy tym pacjentom, którzy potrzebują głębszej przebudowy skóry. Jeżeli lekarz dostrzeże, pierwsze skutki utraty kolagenu w postaci drobnych linii, zmarszczek czy wiotkości skóry, zaleca wykonanie właśnie tego zabiegu. 

„Dobieramy odpowiednie parametry lasera w zależności od tego, jak te zmiany są nasilone. Technologia łączy wiązki o dwóch długościach, powoduje głęboką przebudowę skóry, ale też rewitalizację powierzchownych warstw. Po czterech dniach możemy wrócić do pełnej aktywności zawodowej. Laser jest ultranowoczesny i tak głęboko przebudowuje skórę, że porównywalne w swoim efekcie zabiegi wykorzystujące starsze metody, były bardziej inwazyjne i zatrzymywały pacjenta w domu na 7-10 dni rekonwalescencji. Cykl terapii wykonujemy zależnie od problemów” mówi Dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona.

U pacjentek młodszych zabieg wykonywany jest zazwyczaj rzadziej niż raz na rok. U kobiet w zaawansowanym wieku, jeśli widzimy, że skóra potrzebuje przebudowy, możemy zalecić dwa, trzy powtórzenia. Warto też wiedzieć, że u pacjentów z melasmą czy trądzikiem różowatym najlepiej działa połączenie HALO™ z BBL™. Ta kombinacja sprawdza się świetnie w przypadku chęci pozbycia się niechcianego barwnika i rumienia na twarzy.

Warto dbać o siebie mądrze przez cały rok. Część zabiegów laserowych nie wykonujemy latem, jednak AQUAGOLD® fine touch™ sprawdzi się doskonale o każdej porze roku. Doskonale nawilży i odżywi skórę, która w trakcie ciepłych miesięcy traci część naturalnego nawodnienia.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi nowoczesnej laseroterapii i medycyny estetycznej?

„Wszystkie wspomniane terapie są bardzo nowoczesne i mało inwazyjne. BBL™ i AQUAGOLD® fine touch™ zalecane są w zasadzie każdej kobiecie, która chce mieć piękną skórę. Co ciekawe, również w przypadku HALO™ tak naprawdę nie mamy ograniczeń wiekowych. Moim zdaniem trzydziestolatka może zrobić HALO™, by pobudzić w skórze syntezę kolagenu, wzmocnić barierę naskórkową i świetnie wyglądać jeszcze przez najbliższe pięć lat. Natomiast pięćdziesięciolatka będzie potrzebowała np. dwóch-trzech zabiegów HALO™, by jej skóra wróciła do formy sprzed dziesięciu lat”, mówi Agnieszka Bańka-Wrona. Zabiegi możemy stosować nie tylko na samą twarz. Będą one bardzo skuteczne także w przypadku problemu z wiotką skórą nad kolanami czy na brzuchu, a także jeśli chcemy zrewitalizować dłonie czy szyję. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach mądrego dbania o skórę, warto zapisać się na konsultację z lekarzem w Holistic Clinic. 

Cennik