Dodatkowe kilogramy, rozstępy, utrata jędrności skóry na brzuchu, blizna po cięciu cesarskim. Do tego nadmiernie wypadające włosy, poszarzała cera, problemy z osiągnięciem satysfakcji podczas seksu albo nietrzymanie moczu. Każda ciąża i urodzenie dziecka to wielka rewolucja w życiu kobiety. Nie ma co się oszukiwać, większość pań kilka tygodni po porodzie nie wygląda idealnie. Na szczęście nasze organizmy doskonale radzą sobie z autoregeneracją i wiele problemów mija samoistnie. Karmienie piersią sprzyja regulacji nadmiernych kilogramów. Cera nabiera blasku, blizna po cieciu cesarskim szybko się goi i staje się niemal niewidoczna. Jeśli po porodzie któreś zmiany martwią Cię szczególnie, pamiętaj, że możesz skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Oni naprawdę potrafią dziś zdziałać cuda.

Jak dbać o kondycję włosów?

Każdej z nas wypada średnio około 100 włosów dziennie. Ciąża prowadzi do szeregu zmian w organizmie, które niekiedy powodują pogorszenie się stanu skóry oraz wypadanie włosów. Jeśli chcesz po porodzie poprawić kondycję łamliwych i wypadających włosów, zadbaj o dietę bogatą w witaminy A i C oraz mikroelementy takie jak: cynk (ostrygi, kiełki pszenicy, ziarna sezamu), żelazo (wołowina, sardynki), miedź (kakao, nasiona słonecznika, pestki dyni) i selen (pestki dyni, orzechy włoskie). Warto też zwrócić uwagę na kwasy omega-3, które znajdziesz w tłustych rybach morskich takich jak: łosoś, tuńczyk, makrela, śledź, sardynki.

Problemy skórne? Pielęgnacja w połączeniu z zabiegami

Jeśli na Twojej twarzy pojawiły się przebarwienia, najczęściej wokół ust, przy oczach, skroniach i na czole, również nie wpadaj w panikę. Doskonale z takimi zmianami radzi sobie nowoczesna laseroterapia. Jednak w okresie karmienia piersią, kiedy hormony ulegają znacznym wahaniom, powinniśmy zrezygnować z zabiegów laserowych. Nie wykonujemy wtedy nawet z mikrodermabrazji, która polega na złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Tematem można zająć się w gabinecie medycyny estetycznej dopiero po zakończeniu karmienia dziecka piersią. Wszelkie zabiegi, które podrażniają powierzchnie skóry, są w tym okresie niewskazane, bo mogą skutkować nasileniem istniejących przebarwień. W czasie ciąży predyspozycja do powstawania przebarwień ze względu na wahania hormonów jest większa. Nawet nieduży stan zapalny może zakończyć się przebawieniem. Zarówno w ciąży, jak też podczas karmienia dziecka, mama może używać bardzo zaawansowanych kosmetyków, zawierających bezpieczne składniki, które radzą sobie z przebarwieniami. Na przykład nikotynamid, witamina C czy kwas azelainowy. Do tego młoda mama koniecznie powinna używać na twarz kremów z filtrami UV, faktor +, najlepiej tych fizycznych, które odbijają promieniowanie świetlne od powierzchni skóry i są bardzo bezpieczne. Kiedy zakończy się czas laktacji warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej. Lekarz pomoże zaplanować cykl zabiegów dopasowany do Twojego stanu skóry i trybu życia. 

Ciąża a brzuch

Tuż po ciąży wiele pań nie jest zadowolonych z wyglądu swojego brzucha. Tu pojawia się dylemat. Żeby organizm zaczął spalać nadmiar tkanki tłuszczowej konieczne jest utrzymanie deficytu kalorycznego, czyli przyjmowanie mniejszej ilości kalorii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie organizmu. Jak zatem działać w przypadku, gdy karmimy dziecko piersią? Specjaliści twierdzą, że wystarczy zbilansowana dieta, by kilogramy samoistnie zaczęły spadać, zwłaszcza, że ok. 200 kalorii dziennie potrzebujemy dodatkowo na karmienie dziecka w sposób naturalny. Po trzech tygodniach warto też zacząć intensywniej ćwiczyć. Dziś ginekolodzy podkreślają, że proste i nieforsowne ćwiczenia można wykonywać nawet w pierwszej dobie po porodzie. Im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym mamy większe szanse na powrót do formy. Jeśli mimo upływu czasu brzuch nie wraca do formy- skonsultuj się z kosmetologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Może w Twoim przypadku efekt przyniosą nowoczesne urządzenia High-Tech takie jak Storz czy Onda, które walczą z nadmiarem zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i wiotkością skóry. Dodatkowo efekt zabiegów może spotęgować mezoterapia kolagenem.

Co dzieje się z udami?

Ciąża często prowadzi do pojawienia się cellulitu nawet na ciele kobiet, które wcześniej nie miały z nim problemu. Winowajcą zazwyczaj jest tu estrogen, który zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych i sprzyja powstawaniu obrzęków. Komórki tłuszczowe rozrastają się w sposób nierównomierny, skutkiem czego jest właśnie cellulit. Dla kobiet w okresie laktacji, u których dochodzi do obrzęków w obrębie tkanek najbardziej skuteczne i bezpieczne będą specjalistyczne masaże, które usprawniają drenaż limfatyczny i usuwają zbędne metabolity. W efekcie zmniejszają się zarówno obrzęki jak i stopień cellulitu. Do zakończenia laktacji można stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, które w połączeniu z masażem zintensyfikują usuwanie płynów z tkanek. 

Gdy tylko zdecydujemy się na zakończenie karmienia piersią nadchodzi czas na odwiedzenie kosmetologa i zaplanowanie cyklu specjalistycznych zabiegów, które przyniosą bardziej widoczne rezultaty niż w przypadku stosowania tylko pielęgnacji domowej. Do dyspozycji mamy zabiegi takie jak Icoone Laser, Storz (falę uderzeniową) karboksyterapię i Ondę, w odpowiednio dobranej dla każdego pacjenta terapii łączonej

Ciąża, poród i okolice intymne

Niechętnie poruszanym i często także wstydliwym tematem dla kobiet jest dyskomfort w czasie stosunku. Część pań skarży się także na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Niestety im bardziej mięśnie dna miednicy są osłabione, tym trudniej odczuwać rozkosz. Tymczasem dobrze napięte, sprawne mięśnie pochwy i krocza zdecydowanie zwiększają doznania seksualne u obojga partnerów. Warto zacząć ćwiczyć mięśnie dna miednicy, czyli mięśnie Kegla, jednak pomocna w tym zakresie jest także nowoczesna laseroterapia. Jeśli jednak mimo ćwiczeń, dolegliwości nie ustępują, warto postawić na laser diVa™, który wykorzystuje jednocześnie dwie wiązki laserowe o różnej długości fal. Dzięki pierwszej z nich następuje głęboka przebudowa tkanek, natomiast druga wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe. Czas trwania zabiegu i rekonwalescencji jest bardzo krótki, a efekty działania są wyraźnie odczuwalne przez pacjentkę. To najnowocześniejsze na świecie, nieinwazyjne rozwiązanie, które doskonale radzi sobie z problemem nietrzymania moczu i poprawia jakość życia seksualnego. W czasie wykonywania zabiegu diVa™ pacjentka doświadczaja delikatnego ucisku ścian pochwy. Wszystko wiąże się z minimalnym dyskomfortem. Nie jest konieczne nawet znieczulenie miejscowe. Doskonałe rezultaty można osiągnąć już po pierwszej wizycie. Niekiedy dla pełnego efektu ginekolog może zalecić cykl 2 lub 3 zabiegów (w odstępach 4-tygodniowych). Warto stawiać na najnowocześniejsze i sprawdzone technologie dla podniesienia komfortu swojego życia. 

Cennik