Większość z kobiet go ma – naprawdę! Nie oznacza to jednak, że go lubimy. Sprawdź co zrobić, żeby cellulit był mniej widoczny, a skóra odzyskała gładkość i jędrność.

Potocznie mówi się, że skóra nim dotknięta, wygląda jak skórka pomarańczy albo jak pikowana kołdra. Jednak z medycznego punktu widzenia cellulit to niewłaściwie rozmieszczona pod skórą tkanka tłuszczowa. Przyczyn tego estetycznego problemu jest bardzo wiele. Jedną z nich są geny, ale nie tylko one decydują o jego pojawianiu się. Wśród innych czynników wywołujących go, najważniejsze są hormony – zwłaszcza wahania poziomu estrogenów, a także zastój płynu międzykomórkowego, zaburzone krążenie oraz nadwaga. Sprzyjają mu też niektóre leki (np. hormonalne), niewłaściwa dieta (w tym duże ilości soli, tłuszczów i węglowodanów), alkohol, palenie tytoniu, a nawet siedzący tryb życia. Dlatego, aby zniwelować cellulit istotna zamiana codziennych nawyków. Odpowiednia dieta i ograniczenie spożycia kalorii, regularny wysiłek fizyczny oraz tzw. higieniczny tryb życia, zawsze dają dobre efekty. Pomocne też będą odpowiednie, domowe rytuały pielęgnacyjne i nowoczesne zabiegi.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Aby zniwelować cellulit, warto regularnie wmasowywać w skórę specjalne kosmetyki. Najskuteczniejsze będą te przeznaczone do redukowania tego problemu oraz te, o działaniu wyszczuplającym. Zazwyczaj zawierają składniki, które przyspieszają spalanie tłuszczu (np. L-karnityna) lub hamują jego odkładanie (np. kofeina). Ważnym dodatkiem są także substancje wygładzające skórę m.in. wyciągi z bluszczu, skrzypu czy algi. Preparaty tego typu również usprawniają także mikrokrążenie, co korzystnie wypływa nie tylko na wygląd skóry, ale także na dystrybucję składników aktywnych w jej głąb. Nie jest istotne czy będzie to balsam, olejek czy serum (choć trzeba przyznać, że ten ostatni kosmetyk może mieć największą koncentrację składników aktywnych, powinien więc działać intensywniej). Najważniejsze jednak jest nie forma, a częstotliwość stosowania. Warto używać ich dwa razy dziennie np. rano i wieczorem. Szczególnie ważne jest aplikowanie ich przed snem – może to bowiem podnieść ich skuteczność. W nocy temperatura ciała wzrasta,. Sprawia to, że skóra staje się bardziej miękka i rozszerzają się jej pory, co ułatwia penetrację korzystnych składników. Przynajmniej dwa razy w tygodniu nanoszenie kosmetyku antycellulitowego warto poprzedzić peelingiem.

Skuteczny masaż na cellullit

Dobroczynne właściwości masażu znane są nie od dziś. Każde nawet najdrobniejsze dotykanie skóry – nawet te, w trakcie zwykłej aplikacji balsamu – korzystnie wpływa na wygląd skóry i stymuluje w niej wewnętrzne procesy. Dobrze działają też wszelkiego rodzaju podszczypywania i drapania. Dlatego skóra „uwielbia” szorstkie, ryżowe szczotki i masażery. W redukcji cellulitu szczególnie pomocne są masaże wykonywane techniką podciśnieniem. Może to tego służyć bańka chińska. Zabieg z jej użyciem można śmiało wykonać samemu w domu. Wystarczy przycisnąć ją, tak by zassała skórę. Następnie przesuwać ją po problematycznej partii ciała – najpierw w liniach prostych, potem ruchami kolistymi i w kształcie ósemek. Zabieg może nie być przyjemny, może też przyczyniać się do powstania drobnych przekrwień i siniaczków na skórze. Warto więc domową terapię zacząć od stosowania „gumowych baniek” o małej średnicy – działają mniej intensywnie. Drobne niedogodności zniweluje też posmarowanie skóry kosmetykiem antycellulitowym – zwiększy „poślizg” bańki.  Ewentualną bolesność zmniejszy również jej lżejsze przyssanie. W przypadku każdego masażu ważne jest to, by wykonywać go w kierunku od dołu ku znajdującym się w pachwinach węzłom chłonnym oraz od zewnętrznych rejonów ciała do środka (np. od zewnętrzych części ud do wewnętrznych partii).Masaż ICOONE fantastycznie wpływa na redukcję cellulitu

Można też skorzystać z zabiegu ICOONE (na wybrane partie ciała)

Przeczytaj o Icoone >>

Profesjonalna pomoc

Nowoczesne zabiegi niwelujące cellulit mają za zadanie zmniejszyć ilość miejscowo zgromadzonej pod skórą tkanki tłuszczowej i uelastycznić tkankę łączną, która ją oplata. Mogą też poprawiać przepływ krwi i limfy, co pomaga pozbyć się obrzęków i zastojów.  Do dyspozycji mamy zaawansowane technologie wykorzystujące np. falę akustyczną lub krioterapię, nowoczesne preparaty pełne aktywnych składników podawane metodą mezoterapii czy masaże próżniowe (np. Icoone), które działają drenująco i pobudzają metabolizm sprzyjając usuwaniu komórek tłuszczowych z organizmu. Znakomite efekty daje szeroko stosowana w medycynie karboksyterapia. Zabieg polega na podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla. Związek ten skutecznie uszkadza błony komórek tłuszczowych. Dzięki temu ich zawartość zostaje uwolniona, a następnie wydalona z organizmu. Ponadto procedura usprawnia krążenie krwi i poprawia dotlenienie skóry. Stymuluje też produkcję kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i lepiej napięta. Pierwsze efekty terapii widać po jednym zabiegu, ale dla uzyskania pełnych rezultatów zaleca się wykonanie serii około 10 zabiegów. Więcej o zabiegu przeczytasz tu >> Zabieg można wykonać w Holistic Clinic Warszawa

Cennik