Innowacyjny zabieg! Przeszczep włosów metodą FUE

FUE (Follicular Unit Extraction) to najnowsza metoda przeszczepu włosów z okolicy potylicznej (tył głowy) do miejsc o zmniejszonej ich gęstości (najczęściej szczyt głowy oraz zakola).

W czasie zabiegu pobierane są jednostki mieszkowo-włosowe za pomocą specjalnych narzędzi o minimalnej średncy 0,8 mm.

Mieszki włosowe są następnie liczone, oceniane i przygotowywane do wszczepienia w okolice biorcze.

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE proponowany jest przede wszystkim pacjentom, których dotknęło łysienie androgenowe. Jest to rodzaj łysienia, który występuje głównie u mężczyzn, jednak często borykają się z nim również kobiety. Problem może się pojawiać już około 18-20 roku życia i prowadzić do poważnych kompleksów, a nawet epizodów depresyjnych. U pacjentów z łysieniem androgenowym bardzo ważna jest również świadomość o przyczynach ich choroby oraz możliwościach terapeutycznych. Ważne jest aby poza przeszczepem włosów włączyć leczenie tak aby zapobiegać dalszemu postępowaniu procesu.

Opisywana metoda terapii jest także rozwiązaniem dla osób z bliznami. Dzięki zastosowaniu metody FUE możemy przeszczepić jednostki mieszkowo-włosowe i przykryć nieestetyczne i szpecące blizny okolicy owłosionej skóry głowy.

Przeczytaj więcej >>

Zapisy oraz informacje: 22 100 62 26 lub mailowo recepcja@holisticclinic.pl