Jak powstała filozofia Smart Aging, o której mówią teraz wszyscy? Dlaczego Holistic Clinic jest miejscem, które doskonale odzwierciedla tę ideę. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z właścicielką Holistic Clinic i kreatorką filozofii Smart Aging – Klaudią Witczak w najnowszym numerze ELLE Polska.

Motto Holistic Clinic to: Koniec Anti Aging, czas na Smart Aging

Zmarszczki są fajne. Ostrzykiwanie twarzy pozbawia mimiki, charakteru. Wymazuje historię naszego życia jak gumka. Dlatego warto jest dbać o siebie mądrze – mówi właścicielka Holistic Clinic Klaudia Witczak

Skąd się wzięła filozofia Smart Aging?

Filozofia Smart Aging powstała z mojej wewnętrznej potrzeby buntu, z chęci powiedzenia stop poprawianiu, upodabnianiu się do siebie nawzajem, zatracaniu siebie.

Zbudowałam ją w oparciu o trzy główne filary: nieinwazyjność, profilaktyka i regularność oraz najnowsze technologie. Inaczej mówiąc Smart Aging w Holistic Clinic to systematyczne pobudzanie skóry do autoregeneracji przy pomocy najnowocześniejszej technologii. Potocznie nazywam to regularnym trenowaniem skóry, tak jak robimy to z mięśniami ćwicząc w siłowni. Jest jeden warunek – musimy trenować regularnie. Nie wierzę w jeden inwazyjny zabieg wykonywany raz w roku. Nasza skóra podobnie jak mięśnie potrzebuje ciągłej stymulacji.

Osoby, które ćwiczą wiedzą, że piękną, zgrabną sylwetkę jesteśmy w stanie uzyskać jedynie ćwicząc systematycznie, a jeden katorżniczy trening niczego nie zmieni. To samo dotyczy skóry. Ona też musi wykształcić w sobie nawyk autoregeneracji, zapamiętać, inaczej się rozleniwia. Moim zdaniem zadaniem mądrej medycyny estetycznej jest jej w tym pomóc.

To dość nietypowe podejście w medycynie estetycznej.

To może dziwnie zabrzmi, ale nie lubię wypełniaczy i klasycznej techniki podawania botoksu paraliżującej mięśnie. Według mnie zmarszczki są fajne. Lubię zadbane, ale autentyczne twarze, jakieś twarze. Coco Chanel powiedziała kiedyś: “Nic tak nie postarza kobiety jak desperackie próby wyglądania młodo”. Pewnie zdziwiłaby się, jak bardzo jej słowa są dziś aktualne.

Szkoda, że część z nas ciągle jeszcze na siłę próbuje zatrzymać czas, często pod presją,dla innych. A przecież żyjemy przede wszystkim dla siebie i to nam ze sobą ma być dobrze. Ostrzykiwanie twarzy odbiera nam indywidualność, autentyczność i historię, którą przeżyłyśmy. Zabija naszą tożsamość.

Powtórzę za moją ulubioną aktorką Meryl Streep:”Niech nikt nie pozbawia mnie zmarszczek z czoła uzyskanych przez zachwyt nad pięknem życia, ani tych z moich warg, które pokazują, ile się śmiałam i ile całowałam, ani worków pod oczami – w nich jest pamięć o tym, ile płakałam. Należą do mnie i są piękne”.

Nie walczmy ze zmarszczkami ale dbajmy o nie. To kwintesencja wyznawanej przeze mnie filozofii.

Jak to się przejawia w działaniach kliniki?

Filozofia Smart Aging nie byłaby możliwa bez zaawansowanej technologii. To dzięki niej mamy możliwość nieinwazyjnie pobudzać skórę do autoregeneracji.

Dlatego w Holistic Clinic powiedziałam zdecydowane „NIE” dość często wcześniej praktykowanej agresywnej laseroterapii. W jej miejsce pojawiła się mało inwazyjna, bezpieczna laseroterapia, ze znacznie skróconym okresem rekonwalescencji, ale za to wykonywana regularnie. Jestem dumna, że jako pierwsi w Europie i jedyni w Polsce wykonujemy zabiegi za pomocą najbardziej zaawansowanej technologicznie platformy laserowej Joule™X, a ulubione zabiegi naszych pacjentek: Halo™ i ClearSilk™, otrzymały niedawno prestiżową, światową nagrodę MyFaceMyBody Global Aesthetic Award i znalazły się w gronie najlepszych zabiegów 2019 roku. Mój faworyt Aquagold®FineTouch™, który potocznie nazywam stemplowaniem skóry, pomógł mi na nowo zdefiniować botoks. To nowa metoda mezoterapii, dzięki której za pomocą kartridżu z drobnymi igłami wykonanymi z 24-karatowego złota lekarz podaje skórze pacjenta indywidualny odżywczy koktajl, a dodana do niego minimalna dawka toksyny botulinowej rewelacyjnie zamyka pory i relaksuje skórę twarzy. Nie ma tutaj mowy o paraliżowaniu mięśni! Skóra jest wypoczęta i zrelaksowana, a dodatkową zaletą jest całkowity brak siniaków czy krwiaków, często spotykanych w przypadku klasycznej mezoterapii.

A co na to pacjentki?

Przychodzą do nas bo nasza filozofia je przekonała. Stawiają na jakość i bezpieczeństwo. Dbają o siebie mądrze, regularnie, są świadome. Nie chcą się zmieniać. Chcą mieć piękną, zdrową zadbaną skórę, ale nie ścigają się z upływającym czasem.

Zależy mi na tym, aby czuły się u nas bezpieczne, zaopiekowane – to dla mnie słowo klucz. Opiekujemy się pacjentami tak, jak sami chcielibyśmy, aby o nas dbano. Kiedy w 2018 opatentowaliśmy znak towarowy Holistic Clinic Smart Aging, nie byłam pewna, czy ta filozofia się przyjmie, ale jako kobieta, pacjentka wiedziałam, że to jedyny kierunek rozwoju firmy, spójny ze mną i wyznawanymi przeze mnie wartościami. Nie pomyliłam się. Dziś często słyszę: gratuluję. Cieszę, się, że o Smart Aging’u mówi się coraz więcej, bo to oznacza, że wykreowaliśmy trend, za którym podążają inni. Smart Aging to styl życia.

Jak Pani wdraża Smart Aging w swoim życiu?

Bliska jest mi filozofia uważności – Mindfulness. Będąc uważną na siebie, jestem szczęśliwa. Uważam, że ciało, dusza i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone i tylko harmonia na wszystkich tych trzech poziomach zapewni nam wewnętrzny spokój i spełnienie. Mam swoje top 5 dbania o siebie: detoks, regularny trening, właściwe odżywianie, dotlenianie i relaks. Te same zasady stosuję w dbaniu o skórę: oczyszczam ją, stymuluję do autoregeneracji, nawilżam, dotleniam i masuję. Nasz autorski masaż Smart Aging to moje must have. Bardzo dbam też o swoje zasoby energetyczne, eliminuję więc wszystko to, co mi nie służy. Dotyczy to również ludzi – otaczam się tylko tymi, którzy sprawiają, że się uśmiecham.

Pięć złotych zasad filozofii Smart Aging wg Holistic Clinic:

  1. Nie walcz ze zmarszczkami ale dbaj o nie
  2. Trenuj skórę tak, jak trenujesz mięśnie
  3. Stawiaj na nieinwazyjne zabiegi
  4. Stosuj profilaktykę i regularność
  5. Wybieraj tylko najnowocześniejsze technologie

_____
Najnowszy numer Elle dostępny jest w punktach sprzedaży, a także online oraz na empik.com.

Cennik