Starzenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w naszym organizmie. Nie da się go uniknąć. Są jednak skuteczne metody, które pozwalają dłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem. Poznajcie Smart Aging!

W Holistic Clinic pragniemy, by kobiety wyglądały młodziej niż wskazywałaby na to ich metryka, a przy tym zachowały swoje naturalne i indywidualne piękno. Dla nas dbanie o młody wygląd wcale nie polega na próbie „cofnięcia zegara”. Nie chcemy też „walczyć” z objawami starzenia się. W końcu to jak wyglądamy jest poniekąd odzwierciedleniem wszystkich naszych doświadczeń – uśmiechów, grymasów, radosnych i stresujących przeżyć – nie ma sensu tego „wymazywać”, bo to jak utrata części siebie i swojej osobowości. ­


Starzenie się jest nieuchronne, ale udowodniono, że im wcześniej zaczynamy troszczyć się o skórę, tym wolniej się ona poddaje temu procesowi. Nigdy też nie jest za późno, by wprowadzić nowe, lepsze nawyki do codziennej rutyny. Pielęgnacja powinna być bowiem indywidualnie dostosowana do kondycji skóry i jej potrzeb w danym momencie życia. Dlatego stworzyliśmy program Smart Aging. Co to takiego? To świadome korzystanie nie tylko z najnowszych osiągnięć kosmetologii, procedur medycyny estetycznej i regeneracyjnej, lecz także szeroko pojętego healthy lifestyle. Zapewni to świetnie zadbaną skórę, pozwali czuć się i prezentować młodo bez względu na wiek, a przy tym pozostać sobą.

Skuteczna prewencja

Każda skóra, bez względu na wiek i rodzaj cery, potrzebuje nawilżenia. Jego właściwy poziom sprawia, że wygląda na zadbaną, jest jędrna, elastyczna i bardziej odporna na powstawanie zmarszczek. Dzięki temu wolniej się starzeje. Jak zatem dbać o skórę? Przede wszystkim warto wzmacniać jej naturalne bariery, tak by woda, która jest w jej wnętrzu nie „uciekała”. Z tym zadaniem świetnie sobie poradzą nowoczesne kosmetyki. Jednak sam krem nie wystarczy, by dostarczyć skórze cennych składników nawilżających. Trzeba bowiem działać „od wewnątrz”. Pomocne są m.in. zabiegi mezoterapii. Polegają one na ostrzykiwaniu skóry substancjami aktywnymi, miejsce przy miejscu. Dzięki temu np. kwas hialuronowy trafia bezpośrednio do głębszych warstw skóry, powodując jej intensywne nawilżenie. Istotną rolę odgrywa tu także styl życia i dieta. Woda warunkuje prawidłowe napięcie i jędrność skóry, a także wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Dlatego tak ważne jest, by wypijać jej odpowiednią ilość w ciągu dnia (przeciętnie są to  około 2 litry). Bez względu na porę roku czy wiek, skóra potrzebuje też ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Aplikacja kosmetyków z SPF to po prostu konieczność. Udowodniono bowiem, że promieniowanie słoneczne (ale także te, emitowane przez niektóre typy oświetlenia) jest odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry, powstawanie przebarwień i nowotworów.

Skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia

Naturalne metody = naturalny wygląd

Z wiekiem procesy regeneracyjne zachodzące wewnątrz organizmu spowalniają, dotyczy to także skóry. Tak po prostu jest. Dzięki nowoczesnym zabiegom jesteśmy w stanie je pobudzić i dbać o to, by skóra była w dobrej kondycji. W Smart Aging właśnie w takich sytuacjach chętnie sięgamy po naturalne metody. Nie zmieniają one rysów twarzy, nie powiększają policzków lub ust. Ich zadanie polega na stymulowaniu procesów naprawczych w skórze i jej fizjologicznej przebudowy. Do wyboru jest sporo terapii.


Doskonałe efekty dają zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych. To preparaty najbardziej naturalne z naturalnych. Pochodzą bowiem od danego pacjenta i mogą być zastosowane tylko u niego. Są niezwykle bogate w czynniki wzrostu, które po podaniu w skórę dodają jej mnóstwo energii, korzystnie wpływając na jej moce naprawcze. To sprawia, że zaczyna ona intensywnej produkować nowe włókna kolagenu i elastyny. Dobrą metodą jest również mezoterapia z wykorzystaniem klasycznych koktajli, zawierających składniki dobrane do potrzeb skóry. Znakomite rezultaty dają też peelingi chemiczne.  Świetnie odświeżają skórę i sprawiają, że wygląda ona promiennie. W dodatku nie tylko niwelują niedoskonałości, ale także ją leczą i przedłużają jej młodość. Są bowiem doskonałym sposobem aplikacji cennych składników aktywnych.


Hi Tech dla urody

Nowoczesne lasery pomagają zapewnić skórze młody wygląd. Można je stosować prewencyjnie – by zapobiegać jej starzeniu się lub po to, by nadać cerze promienny wygląd. Pomagają też niwelować przebarwienia czy zmarszczki, które pojawiają się wraz z upływającym czasem. Poprzez działanie światła, wywołują w skórze kontrolowany stan zapalny. Ten zaś inicjuje w niej naturalne procesy naprawcze. Najczęściej wykonuje się zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych. Do tej pory dostępne były dwa typy tych urządzeń: ablacyjne – o bardzo mocnym i inwazyjnym działaniu gwarantującym znakomite rezultaty. Zabiegi z ich użyciem związane są jednak z długą rekonwalescencją. Drugi rodzaj to urządzenia nieablacyjne, które są łagodniejsze i nie uszkadzają naskórka tak mocno, ale dają też mniej spektakularne efekty. Nowością są zabiegi wykonywane precyzyjnym laserem hybrydowym Halo, łączącym w sobie obie te technologie. Pozwalają uzyskać jednocześnie głębokie odmłodzenie skóry i odnowę naskórka. Co to oznacza? Halo poprzez precyzyjne odziaływanie eliminuje wieloletnie uszkodzenia i przywraca skórze blask. W dodatku na efekty nie trzeba czekać tak długo, jak w przypadku bardziej ingerujących zabiegów. Już po krótkiej rekonwalescencji, skóra staje się świetlista, gładka i wygląda młodo, a efekty są długotrwałe.


Najbardziej zaawansowany technologicznie laser na świecie - Halo pozwala uzyskać jednocześnie głębokie odmłodzenie skóry i odnowę naskórka.

Życie w stylu Smart Aging

Bezwzględnie można powiedzieć, że odpowiednia dieta i higieniczny styl życia sprzyjają pięknej prezencji. Co to oznacza? Co zatem powinno się znaleźć w naszym menu?Aby skóra była w dobrej kondycji potrzebuje białka. Jego cennym źródłem są jaja, mleko i jego przetwory, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych czy orzechy. Warto także sięgać po produkty, które zawierają witaminy m.in. A, E i C, przeciwutleniacze (np. likopen, resweratrol), kwasy tłuszczowe Omega -3, składniki mineralne i błonnik. Ale nie tylko to, co jemy jest ważne. Istotne jest to, by jeść małe porcje pięć razy dziennie i to we w miarę równych odstępach czasu (z dłuższą przerwą na sen). Pozwala to utrzymać prawidłową masę ciała, a także pozbyć się zbędnych kilogramów.


Zdrowa dieta to podstawa zachowania dobrego wyglądu przez długie lata. Zgodnie z ideą Smart aging


  Drugą kwestią jest wysiłek fizyczny. Nie musi być on wcale bardzo intensywny, ważne by był częsty i powtarzalny w czasie. Przy siedzącym trybie pracy, każdy nawet krótki, szybki spacer poprawia krążenie, powoduje wyrzut endorfin i sprzyja dobrej kondycji. Ważna, nie tylko dla urody, jest także odpowiednia ilości snu. Jest mnóstwo czynników, które korzystnie wpływają na wygląd. Tak samo długa jest lista tych, które oddziałują negatywnie. Wśród tych drugich należy wspomnieć alkohol zwłaszcza mocny oraz papierosy. O ile kieliszek czerwonego wina może w pewnym stopniu neutralizować działanie wolnych rodników przyczyniających się do starzenia się, o tyle z palenia naprawdę nie ma żadnego pożytku. Innym czynnikiem, który warto redukować (a najlepiej go wyeliminować) jest stres. Stan wzmożonego napięcia nerwowego jest obecnie raczej nieunikniony, warto więc stosować metody, które go rozładują. Świetnie nadaje się do tego uprawianie sportu czy choćby aromaterapia. Dobrym pomysłem jest też wybranie się na relaksujący zabieg kosmetyczny lub masaż. Ważne by w codziennym pędzie znaleźć (a wręcz zaplanować) czas na odpoczynek, by móc oderwać się od wszelkiego rodzaju trosk.

Cennik