COSMELAN W HOLISTIC CLINIC

Zabieg Cosmelan wykorzystuje substancje, które powstrzymują enzym tyrozynazę, stymulujący wytwarzanie melaniny w skórze. Preparaty zawierające te substancje mają działanie rozjaśniające naskórek. Zabieg Cosmelan jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod rozjaśniania skóry. Zabieg Cosmelan jest bardzo bezpieczny, dlatego też mogą z niego korzystać osoby o różnych rodzajach skóry. Jest on idealny dla osób, które mają przebarwienia, piegi czy zmiany posłoneczne. Po zabiegu Cosmelan skóra wygląda młodziej i jest wyraźnie rozjaśniona, dodatkowo zwiększa się jej napięcie i wygładzają drobne zmarszczki.


Na czym polega zabieg Cosmelan?

Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to aplikacja silnie peelingującej maski w gabinecie lekarskim, która w zależności od rodzaju i fototypu skóry, powinna pozostać na powierzchni skóry od 5 do 8 godzin. Po upływie czasu ekspozycji zalecanego przez lekarza, pacjent samodzielnie usuwa maskę w domu, ostrożnie oczyszczając skórę letnią wodą. W trakcie trzymania maski na skórze oraz po jej usunięciu należy unikać ekspozycji na słońce i źródła ciepła. Po upływie czasu zalecanego przez lekarza, pacjent w domu zmywa maskę. Drugim etapem zabiegu jest 1-2 miesięczna kuracja domowa, polegająca na regularnym stosowaniu kremu rozjaśniającego Cosmelan, który pacjent otrzymuje w klinice. Krem zwiększa działanie depigmentujące maski Cosmelan poprzez kontrolowanie produkcji melaniny, w efekcie zapobiegając ponownemu pojawieniu się przebarwień oraz powstawaniu nowych.


Które partie ciała mogą być poddane zabiegowi?

Zabiegowi może zostać poddana większość partii ciała. Jest on szczególnie polecany na twarz, a także inne miejsca na ciele, gdzie pojawiają się przebarwienia – takie jak np. dłonie, ramiona czy dekolt. Lekarz Holistic Clinic dokładnie oceni stan skóry i wybierze optymalną terapię dostosowaną indywidulanie do potrzeb Twojej skóry.

Cennik